Zabuza & Haku

5. května 2008 v 19:31 | Ayamashi |  postavy
Momochi Zabuza byl bývalý člen ANBU a nukenin (hledaný ninja) z Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná Vesnice) a byl také velmi zkušeným uživatelem vodních technik. Zabuza byl velmi tvrdohlavý, namyšlený a ambiciózní člověk, tak ambiciózní, že se pokusil zabít Mizukageho a převzít vládu nad Vodní Zemí. Avšak neuspěl. Jen tak lehce se ale nevzdal a hodlal zkusit převzetí moci ještě jednou. Z toho důvodu se nechal zaměstnávat jako nájemný vrah, aby si na to vydělal. Byl také znám jako Démon ze Skryté Mlžné (霧隠れの鬼人 - Kirigakure no Kijin), protože když byl ještě mladý netrénovaný kluk, tak sám zabil všechny studenty z vesnické akademie. Zabuza byl na úrovni Jounina a jako jeden ze Sedmi Ninjovských Pánů z Mlžné (霧の忍刀七人衆 - Kiri no Shinobigatana Nananin Shuu) nosil obrovský Zanbatou (斬馬刀 - meč s širokým ostřím).

Zabuza byl najatý na vraždu Tazuneho, proto byl donucen bojovat s týmem 7 ([[Hatake Kakashi]], [[Uzumaki Naruto]], [[Haruno Sakura]], [[Uchiha Sasuke]]), který Tazunu chránil. Během prvního setkání polapil Zabuza [[Hatake Kakashi|Kakashiho]] do Suirou no Jutsu (Technika Vodního Vězení), ale díky [[Uzumaki Naruto|Narutovi]] se [[Hatake Kakashi|Kakashi]] osvobodil. [[Hatake Kakashi|Kakashi]] Zabuzu porazil Zabuzovou vlastní nejsilnější technikou - Suiton: Daibakufu no Jutsu (Voda: Technika Velkého Vodopádu). Ale Zabuzovi na poslední chvíli zachránil život jeho podřízený [[Haku]]. [[Haku]] předstíral, že je ninja "Lovec" ze Skryté Mlžné a že zabil Zabuzu, aby mohl Zabuzu odnést do bezpečí.
Zabuza se setkal s [[Haku|Hakem]] několik let předtím, než potkal [[Uzumaki Naruto|Narutovu]] skupinu. [[Haku]] byl opuštěný a žil na ulici, Zabuza ho vzal pod svá křídla, ale [[Haku]] mu musel slíbit absolutní oddanost. Později on a [[Haku]] potkali [[Kaguya Kimimaro|Kaguyu Kimimara]], který měl zabít všechny ze Skryté Mlžné. Avšak Zabuza mu řekl, že do té vesnice nepatří, proto nedošlo k boji. V dalším boji s týmem 7 (bitva na mostě, který byl po té pojmenován most Mocného Naruta), obětoval [[Haku]], jak slíbil, svůj život, aby ochránil Zabuzu. Vskočil mezi Zabuzu a [[Hatake Kakashi|Kakashiho]] Raikiri (Ostří Blesku). Zpočátku to vypadalo, že Zabuza bral [[Haku]] jen jako zbraň, což podle něj ninjové jsou. Ale po té, co mu [[Uzumaki Naruto|Naruto]] vynadal za jeho lhostejnost, přiznal Zabuza, že měl [[Haku|Haka]] rád. Tím že brečel, ukázal, že i ten nejchladnokrevnější ninja je člověk.
Po té, co byl zraněn na obou pažích, musel Zabuza čelit Gatouvi a jeho výsměchu. Gatou dorazil na most a s gangem, aby zabil oba nájemné vrahy a ty, které oni nedokázali zabít. Pomocí Narutovy kunaie, kterou držel v puse, si Zabuza prosekal cestu skrz gang a konečně zabil Gatoua, ale byl zasažen šesti různými zbraněmi. Předtím, než zemřel, poprosil [[Hatake Kakashi|Kakashiho]], aby ho pohřbili společně s [[Haku|Hakem]], s čímž [[Hatake Kakashi|Kakashi]] souhlasil.
Zabuza se narodil 15. srpna. Zemřel ve věku 26 let. Měl oříškově hnědé oči a černé vlasy. Měřil 183 cm a vážil 72 kg. Byl to hledaný ninja ze Skryté Mlžné Vesnice. Jeho koníčkem bylo broušení jeho zbraní a jeho nejoblíbenější slovo bylo "ovládat". Zabuza dokončil akademii v devíti letech, kdy se stal Chuuninem se neví. Dokončil 4 D-mise, 67 C-misí, 79 B-misí, 29 A-misí a 12 S-misí. A jak řekl [[Hatake Kakashi|Kakashi]], Zabuza byl první protivník, který viděl jeho Sharingan dvakrát, než zemřel.
Překlad a význam jména:
Zabuza znamená "nikdy neseká dvakrát", což se k němu velice hodí, protože většinu svých protivníků zabil jednou ranou jeho meče.
Techniky:
Kawarimi no Jutsu (Náhrada)
Kiri Gakure no Jutsu (Technika Ukrývání v Mlze),
Muon Satsujin Jutsu (Tichá Vražedná Technika),
Utsusemi no Jutsu (Technika Zobrazení),
Mizu Bunshin no Jutsu (Umění Vodního Klonu),
Suirou no Jutsu (Technika Vodního Vězení),
Suiton: Suiryuudan no Jutsu (Voda: Střela Vodního Draka),
Suiton: Daibakufu no Jutsu (Voda: Technika Velkého Vodopádu)

Haku

Haku se narodil ve Sněžné vesnici v Mizu no Kuni (水の国 Vodní země). Když byl Haku malý, tak tuto zemi sužovaly války. Díky jeho Kekkei Genkai (vrozené vlastnosti) byl Haku využíván jen jako nástroj války. Když jeho otec zjistil, že manželka i Haku mají Kekkei Genkai, tak se je pokusil zabít. Hakovu matku zabil, ale Haku se mu zabít neporařilo. I přes to, že byl Haku velmi mladý, tak byl tak silný, že otce přemohl a zabil ho. Poté se toulal po Vlnkové zemi jako všemi nesnášený žebrák. Jednou ho ovšem našel [[Momochi Zabuza]]. Přijal ho jako svého společníka, ale používal ho jen jako nástroj k boji. Haku byl [[Momochi Zabuza|Zabuzovi]] bezmezně oddaný, ale ten ho měl stále jen za věc. Dokonce jednou chtěl po [[Uzumaki Naruto|Narutovi]], aby Haku zabil, protože mu už připadal neužitečný. Hakovo Kekkei Genkai spočívá v tom, že dokáže najednou ovládat dva živly, vodu a vítr. Jeho jutsu se jmenuje Hyouton (čteme hyóton) a jedná se o techniky ledu, je to trochu podobné technikám, které ovládá První Hokage a Yamato (techniky dřeva - Mokuton).
Když se poprvé objevil, tak se vydával za ninju z Kirigakure no Sato (Skrytá Mlžná vesnice), který chytá uprchlé a zločinecké ninjy (Oinin). Jeho úkolem bylo prý najít a zabít právě [[Momochi Zabuza|Zabuzu]]. Hakovy techniky jsou všechny velmi silné, často založené na Kekkei Genkai, z nichž nejsilnější je asi Makyou Hyoushou (démonické zrcadlové ledové krystaly). Dále také útočí pomocí Sensatsu Suishou (tisíc letících vodních jehel smrti). Haku zatím jediným ninjou, který dokáže používat pečetě pouze jednou rukou. To může být další jedinečná dovednost, kterou si vymyslel nebo to možná je další vrozená schopnost (Kekkei Genkai). Haku zná dokonale lidskou anatomii, a tak může zranit, zabít nebo jinak vyřadit svého nepřítele skoro okamžitě pomocí jeho jehel, je totiž opravdu velmi dobrý v Shinjutsu (akupunktura). To ukázal například tak, že hodil dvě jehlice na zadní stranu [[Momochi Zabuza|Zabuzova]] krku, čímž ho uvedl do kómatu, v kterém vypadal jako mrtvý. Stejnou věc potom provedl i [[Uchiha Sasuke|Sasukemu]]. [[Hatake Kakashi]] si tak uvědomil, že Haku byl zřejmě učněm v ANBU akademii, protože ANBU znají dokonale anatomii těla.
Haku má také úžasný pozorovací talent. Po tom, co jen jednou vidí nepřítelův hmat, tak dokáže vymyslet, jak se mu příště vyhnout. Například porozuměl [[Hatake Kakashi|Kakashiho]] sharinganu a radil [[Momochi Zabuza|Zabuzovi]], jak proti tomu bojovat.
Při poslední bitvě na mostě, který byl poté pojmenován Velký Narutův Most, Haku obětoval svůj život, když skočil do [[Hatake Kakashi|Kakashiho]] Raikiri (bleskové ostří), aby zachránil [[Momochi Zabuza|Zabuzu]]. Haku řekl, že bojoval pro svůj vlastní sen (chtěl, aby se [[Momochi Zabuza|Zabuzovy]] sny staly skutečností). Jak řekl Kakashi, Haku měl čistou duši, pravou a čistou, jako právě napadaný sníh.
Zajímavosti. Mnoho lidí (v anime i manze) si spletli Haku s dívkou. Dokonce i [[Uzumaki Naruto]] řekl, že vypadá lépe než [[Haruno Sakura]]. Haku je mezi fanoušky stále velmi populární, i přes to, že dost brzy zemřel. Poslední dobou ale vypadl z top ten oblíbených postav.
Překlad jména:
Jméno "Haku", v kanji psáno jako 白, znamená "bílý". Což se také vztahuje k jeho čisté povaze. Dríve se myslelo, že Hakovo příjmení je "Shiro", což také znamená "bílý", ale nakonec se to ukázalo jako blbost. V Malajské verzi Naruta totiž Haku přejmenovali na Shiro.
Hlášky:
A mimochodem, já jsem kluk.
Když máš někoho velmi vzácného, koho můžeš chránit, tak teprve pak se staneš opravdu silným.
Techniky:
Mistr v Shinjutsu (akupunktura)
Makyou HyouShou (Démonické zrcadlové ledové krystaly)
Sensatsu Suishou (Tisíc letících vodních jehel smrti)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

CLICK! že si tu bol/a

CLICK!!!

Komentáře

1 Lenorka Lenorka | Web | 5. května 2008 v 19:43 | Reagovat

Na mojom blogu je aktuálne bleskovka, a plno súťaží!! Medzi nimi súťaž o Naj Blog, o naj colorku, vgs, súťaž o naj celebritu, súťaž o naj fotografa a iné... čakajú ťa skvelé ceny, tak nepremeškaj šancu!! P.S.: do tej sonb by si sa mala zapojiť, perfeeect blog <33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama